تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

تصویب کلیات طرح ایجاد دپارتمان مطالعات اجتماعی تغییرات اقلیمی و محیط زیست

   

  سومین نشست شورای پژوهشی موسسه در تاریخ 18 خرداد با حضور دکتر ستوده، مدیر کل طرح های کاربردی معاونت پژوهشی دانشگاه در محل تالار گفتگوی دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.

  مدیر کل طرح های کاربردی دانشگاه، ضمن ابراز خوشنودی از حضور در دانشکده از زحمات انجام شده از سوی رییس موسسه قدردانی کرد و افق روشنی را برای توسعه فعالیت های علمی این نهاد پیش بینی کرد. وی خاطر نشان کرد که تفاهم نامه های علمی باید ضمانت اجرایی داشته باشد و نیزباید سازمان های علاقمند متعهد شوند تا متعاقب عقد هر قرارداد در یک زمینه خاص، قراردادی را با دانشکده و یا موسسه به امضا برسانند. دکتر ستوده تاکید کرد باید از توانایی های دانش آموختگان دانشکده در امور تحقیقاتی و برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی بویژه در زمینه تسهیلگری اجتماعی بهره گیری شایسته تری کرد؛ وی بیان داشت که برگزاری کارگاه های تخصصی و آموزشی زمینه مناسبی برای پروژه یابی است. این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد که در دانشکده ها باید دفتری برای پیگیری تحقیقات کاربردی و ارتباط مستمر با اداره کل ایجاد شود. دکتر ستوده اضافه کرد که باید نقش کارشناسان در واحدهای دانشگاه جدی تلقی شود، گرنتی برای آنان همچون گذشته در نظر گرفته شود و زمینه ارتقای علمی، توانمند سازی و تبدیل وضعیت آنان  فراهم شود. وی خواستار پیگیری موضوع از سوی موسسه شد و اذعان داشت که از هیچ تلاشی در جهت حمایت از پیشرفت کارشناسان دریغ نخواهد کرد.

  همچنین ایشان با تاکید بر اهمیت دانشکده و موسسه بیان داشت که این دو واحد آموزشی و پژوهشی همچون گذشته پر افتخارش، باید مرکزثقل جامعه شناسان بزرگ کشور گردد و باید تمهیداتی اندیشید تا بتوان از آنها به عنوان هیات علمی وابسته در موسسات تحقیقاتی بهره جست. نماینده جانشین معاونت پژوهشی درشورای موسسه در خاتمه اشاره کرد که نشریات علمی باید همچون  رویه مرسوم در دانشگاه های معتبر جهانی برون سپاری شده و به بنگا ه ها و انجمن های علمی سپرده شود و بدین ترتیب، واحدهایآموزشی، خود را از متولی گری و صرف هزینه بسیار برای چاپ نشریات رهایی بخشند.

  در این نشست، دکتر یونس نوربخش، رییس دانشکده علوم اجتماعی، ضمن خوشآمدگویی به حاضران اظهار داشت که  تلاش هایی برای ایجاد آزمایشگاه علوم اجتماعی، راه اندازی مرکز اطلاعات و داده با هدف رصد بهتر مسائل اجتماعی انجام شده است و متعاقب هماهنگی های انجام شده با دفتر یونسکو در تهران، بزودی کرسی یونسکو با موضوع سلامت اجتماعی در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی راه اندازی و فعال خواهد شد.

  دکتر حسین ایمانی جاجرمی، رییس موسسه نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در سال گذشته به طرح مسائل و مشکلات موجود و دغدغه های خود پرداخت و در ابتدا به نقش و جایگاه بی بدیل موسسه در سیاست گذاری ها و طرح های جامع کشور اشاره کرد و خاطر نشان کرد که موسسه زمانی فعال و پویا ست که پروژه هایی در دست مطالعه داشته باشد. دانشیار گروه توسعه دانشکده بیان داشت که پروژه مستند سازی موسسه با دعوت از معدود چهره های نامدار و فرهیخته در حال پیگیری است. دکتر ایمانی اذعان داشت که موسسه علی رغم نیاز به کارشناسان ماهردر بالاترین سطوح و ظرفیت های کافی موجود برای جذب اعضای هیات علمی تا کنون نتوانسته مجوزی بدین منظور دریافت کند و اشاره کرد همانطور که در گذشته تصمیم گیری شده است راه برون رفت از وضعیت فعلی و ارتقای کیفی طرح های پژوهشی، بهره گیری از اعضای هیات علمی پژوهشی و تمام وقت است.

  دراین نشست، معاون پژوهشی ومعاون آموزشی دانشکده  و مدیران و دبیران برخی از بخش های موسسه نیز مطالبی را بیان نمودند و در انتها خانم گیتی خزاعی، دانشجوی دکتری جامعه شناسی و کارشناس پژوهشگر افتخاری موسسه نیز  با ارائه پاورپوینتی، چشم انداز و اهداف ایجاد دپارتمان مطالعات اجتماعی تغییر اقلیم و محیط زیست را بر شمرد و از اینکه موسسه چنین فرصتی را فراهم کرده است سپاسگذاری کرد.

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : موسسه ,دانشکده ,اجتماعی ,علمی ,دکتر ,پژوهشی ,هیات علمی ,خاطر نشان ,بیان داشت ,اعضای هیات ,علوم اجتماعی، ,دپارتمان مطالعات اجتماعی ,ایجاد دپارتم ,
  تصویب کلیات طرح ایجاد دپارتمان مطالعات اجتماعی تغییرات اقلیمی و محیط زیست

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر